Gabinet Kosmetyczny Contour Studio Logo

Botoks

Zabiegi wygładzania zmarszczek oraz korekty rysów twarzy za pomocą botoksu wykonuje lekarz medycyny estetycznej.

Botoks kojarzy nam się przede wszystkim z wygładzaniem zmarszczek mimicznych. Jednak jego zastosowanie w Contour Studio we Wrocławiu jest dużo szersze. Toksyna botulinowa nie tylko świetnie relaksuje lwią zmarszczkę i wygładza marsowe czoło. Umiejętnie zastosowana jest w stanie wysmuklić owal, poprawić kształt nosa, unieść opadające kąciki ust, a nawet zmniejszyć uśmiech dziąsłowy.

Ważne, by zabiegi z zastosowaniem botoksu wykonywał doświadczony lekarz medycyny estetycznej, który doskonale zna anatomię, ma pewną rękę (za pomocą igły pracuje od lat), a przy tym jego wyczucie estetyki spełnia marzenia o pięknym wyglądzie, bez ryzyka sztuczności i nadkorekty.

{
Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

W Contour Studio ogromne doświadczenie w stosowaniu botoksu ma dr Gabriela Szul, która wykonuje wszystkie, nawet najbardziej zaawansowane zabiegi estetyczne. Jej specjalizacją są zwłaszcza zabiegi w rejonie oka, gdzie podaje toksynę botulinową za pomocą techniki przypominającej mezoterapię. Wiele drobnych iniekcji daje efekty ogólnego rozpogodzenia rysów twarzy, bez jej unieruchomienia.

Kolejną domeną eksperta Contour Studio jest wyszczuplanie owalu za pomocą osłabienia nadmiernej pracy mięśni żwaczy. Leczenie bruksizmu i wysmuklanie twarzy botoksem to wyjątkowa umiejętność, której podejmują się nieliczne gabinety medycyny estetycznej we Wrocławiu.

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Botoks – czym właściwie jest?

Powiedzieć, że botoks to cudowny lek, który odmładza, to jednak za mało. Ta popularna substancja, wykorzystywana na dużą skalę w medycynie estetycznej, uważana jest za eliksir młodości. Wchodząc w szczegóły: botoks to preparat uzyskiwany na bazie toksyny botulinowej. I tutaj z pewnością zaczynają się wątpliwości.

Nie może być inaczej, skoro pojęcie toksyna – raczej nie wywołuje w nas pozytywnych skojarzeń. Na bazie tych skojarzeń pojawiło się sporo mitów dotyczących szkodliwego działania botoksu.

Tymczasem preparaty pozyskiwane z toksyny botulinowej i podane w odpowiednio małych dawkach są nie tylko bezpieczne dla zdrowia, ale także szeroko stosowane w medycynie. W niektórych przypadkach bywają wręcz zbawienne.

Botoks – FAKTY

 1. Botoks nie ma związku z chirurgią plastyczną,
 2. Toksyna b. podana w odpowiednich proporcjach przez doświadczonego lekarza nie stanowi zagrożenia,
 3. Efekt jest niemalże natychmiastowy.

Cechy zabiegu :

 • szybki,
 • nieinwazyjny,
 • bezpieczny,
 • o niskim ryzyku powikłań

Botoks – pora zburzyć mity

Na temat botoksu krąży wiele informacji – nie wszystkie są jednak prawdziwe. Dlatego zawsze warto sięgać po profesjonalne źródła wiedzy, poparte autorytetem doświadczonych specjalistów, aniżeli sugerować się internetem serwującym plotki, których na forach nie brakuje.

Botoks kojarzy nam się często ze światem celebrytów, który chętnie korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Częściej jednak głośniej o tych paniach, którym tego typu zabiegi nie wyszły na dobre. Przesada w poprawianiu urody nie jest wskazana, powie to każdy lekarz – nie wszyscy znają jednak pojęcie umiaru.

O zadowalającym efekcie zabiegów medycyny estetycznej decyduje zwykle zdrowy rozsądek – o tym należy pamiętać.

Jakie preparaty z botoksem stosujemy?

W Contour Studio pracujemy na najwyższej klasy preparatach. Jeśli chodzi o toksynę botulinową, stosujemy produkty marek Allergan i Azzalure.

Zawsze wyjaśniamy pacjentom, że botoks w medycynie stosowany jest już od prawie 50. lat. Na początku jako produkt medyczny był używany w leczeniu zeza, do dziś jest powszechnie stosowany w okulistyce, neurologii, a nawet w urologii.

Kiedy jest czas na botoks?

Toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. U osób młodych możemy ją wykorzystywać, aby zapobiegać utrwalaniu zmarszczek, zwłaszcza w przypadku silnej mimiki. Taka terapia przeciwzmarszczkowa jest bardzo dobrą formą prewencji, jeśli chcemy uniknąć utrwalonej lwiej zmarszczki między brwiami czy na przykład kurzych łapek.

Osoby dojrzałe korzystają z botoksu, aby wygładzić już istniejące utrwalone zmarszczki mimiczne. Są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym szczególnie przeszkadza zbyt posępny i groźny wyraz twarz, wywołany przez marsowe, pobrużdżone czoło.

Ale zmarszczki mimiczne to nie jedyne wskazanie dla toksyny botulinowej. Stosujemy ją także w korektach rysów twarzy, gdy na przykład chcemy pozbyć się lub zmniejszyć uśmiech dziąsłowy (gummy smile) lub zlikwidować wrażenie haczykowatego nosa. Niewielkie iniekcje z botoksu są też w stanie podnieść opadające kąciki ust, jeśli problem ten jest efektem mimicznego „ciągnięcia” kącików ku dołowi. Botoks stosuje się również w obrębie brody, a nawet szyi. Wszystkie jego zastosowania, które cieszą się popularnością w Contour Studio, wymieniamy poniżej.

Zastosowania botoksu w estetyce

 • Zmarszczki poziome czoła
 • Lwia zmarszczka, czyli pionowa bruzda między brwiami
 • Kurze łapki, czyli zmarszczki wokół oczu
 • Zmarszczki palacza, czyli drobne zmarszczki rozchodzące się promieniście wokół ust
 • Opadające kąciki ust
 • Broda czarownicy, czyli optyczne odcięcie czubka brody poziomą bruzdą
 • Broda brukowa, czyli broda, w której pod wpływem mimiki tworzą się drobne dziurki, które z wiekiem utrwalają się
 • Zmarszczki u nasady nosa
 • Haczykowaty nos
 • Uśmiech dziąsłowy (gummy smile)
 • Opadające brwi
 • Bruzdy na szyi i dekolcie
 • Nadpotliwość
 • Bruksizm
 • Kwadratowy, zbyt masywny owal twarzy (nadmiernie rozbudowane żwacze)

Jakie efekty daje toksyna botulinowa?

Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej zmarszczki mimiczne zostają w krótkim czasie albo całkowicie wygładzone, albo znacznie zmniejszone. Przy mocno utrwalonych i głębokich bruzdach łączymy botoks z kwasem hialuronowym, aby wypełnić to, czego nie można było osiągnąć za pomocą jednej metody. Umiejętnie zastosowany botoks daje ogólną relaksację rysów i tworzy pogodny wyraz twarzy, likwidując mimiczne napięcia. Fantastycznie odzwyczaja twarz od nadmiernej mimiki, np. od nawykowego marszczenia czoła czy mrużenia oczu. W okresie jego działania, a także i przez pewien okres po jego dezaktywacji, skóra odpoczywa. Dzięki temu nie tworzą się nowe zmarszczki oraz nie pogłębiają te, które zostały wygładzone.

Wyszczuplenie twarzy botoksem i botoks-lift

Za pomocą botoksu jesteśmy też w stanie delikatnie unieść niektóre części twarzy, takie jak kąciki ust czy brwi. Korekta jest bardzo subtelna, ale zauważalna. Wpływa na odmłodzenie rysów twarzy oraz pogodny wygląd.

Wysmuklająco na owal działa podanie botoksu w mięśnie żwacze. W klinikach medycyny estetycznej nie wszyscy eksperci potrafią wykonywać ten zabieg. We Wrocławiu w relaksacji nadmiernie napiętych żwaczy specjalizuje się Contour Studio. Dzięki temu zabiegowi redukujemy także objawy bruksizmu i poprawiamy komfort życia pacjentów, którzy nawykowo zaciskają zęby.

Botoks sprawdza się doskonale w leczeniu nadpotliwości. W naszej klinice przeprowadzamy zabiegi redukcji nadmiernego pocenia się dłoni, pach oraz czoła. To jedyny zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, który wymaga użycia znieczulenia.

Jak wygląda zabieg podania botoksu?

Zabieg podania botoksu to jeden z najszybszych zabiegów medycyny estetycznej. Wymaga jednak od operatora wiedzy i doświadczenia. Może go wykonywać wyłącznie lekarz. Preparat podaje się precyzyjnie cienką igłą tzw. „botoksówką” we wcześniej wyznaczone punkty – w zależności od okolicy zabiegowej jest ich kilka lub kilkanaście. Tylko w przypadku nadpotliwości iniekcji jest więcej, wykonuje się je co o ok. 1 cm. Po wkłuciach praktycznie nie ma śladu. Chyba że pechowo powstanie drobny krwiaczek, który z łatwością przykryjesz makijażem. Zabieg nie wymaga znieczulenia, pacjentki porównują iniekcje do ugryzienia komara i w najmniejszym nawet stopniu nie oczekują stosowania kremów znieczulających (wyjątek: botoks na nadtpotliwość). Pierwsze korzystne zmiany są widoczne po kilku dniach. Wtedy najczęściej toksyna botulinowa zaczyna chwytać, ale ostateczne efekty widać po ok. 2 tygodniach.

Przeciwwskazania dla toksyny botulinowej

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Niektóre choroby neurologiczne
 • Kuracja antybiotykowa (należy wcześniej zgłosić rodzaj przyjmowanego antybiotyku)
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Stosowanie leków rozrzedzających krew (odstawiamy kilka dni przez zabiegiem)
 • Infekcja w miejscu zabiegu
 • Uczulenie na składniki preparatu
 • Choroba nowotworowa

Czego nie możesz robić po podaniu botoksu?

 • Najważniejsze, aby po zabiegu przez ok. 5 godzin unikać wysiłku fizycznego.
 • Zabronione jest pochylanie głowy w dół i kładzenie się spać – także przez 4-5 godzin.
 • Przez tydzień nie stosujemy masażu i ucisku w miejscu zabiegu.
 • 7 dni po podaniu botoksu nie wykonujemy innych zabiegów na tę okolicę.
 • Tydzień po iniekcji botoksem unikamy wysokich temperatur (sauna, gorące kąpiele, opalanie na słońcu i w solarium).

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Moment.