Gabinet Kosmetyczny Contour Studio Logo

Kriolipoliza ZLipo

Redukcja tkanki tłuszczowej w Contour Clinic Wrocław

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to najskuteczniejsza metoda nieinwazyjnej redukcji podskórnego tłuszczu za pomocą niskich temperatur. Pod wpływem wymrożenia tkanki tłuszczowej dochodzi do miejscowego wyszczuplenia ciała. Technologia bazuje ma odkryciu amerykańskim naukowców ze szpitala w Massachusetts, którzy odkryli, że komórki tłuszczowe, znajdujące się pod skórą, ulegają rozpadowi pod wpływem niskich temperatur. Ich apoptoza, czyli zaprogramowana śmierć, odbywa się bez uszkodzenia znajdującej się nad nimi skóry i innych tkanek, budujących mięśnie czy układ nerwowy. Dzieje się tak, ponieważ lipidy wypełniające komórki tłuszczowe krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki, wypełnione wodą.

{

Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

Jak działa kriolipoliza ZLipo?

Redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się tutaj poprzez usunięcie komórek tłuszczowych, które uszkadzamy za pomocą niskich temperatur. Urządzenie ZLipo po prostu zasysa i zamraża tkankę tłuszczową znajdującą się pod skórą, bez uszkodzenia tkanek otaczających. Mówiąc obrazowo komórki tłuszczowe zamieniają się w kruche kryształy, a następnie rozpadają się jakby były zrobione ze szkła. Zabieg ZLipo przebiega w czterech fazach:

 • I faza zassania tkanek z trybem pulsacyjnym,

 • II faza stałego poziomu utrzymania odpowiednio niskiej temperatury na poziomie tkanki tłuszczowej,

 • III faza pulsacyjnego powrotu do „normalności” skóry,

 • IV faza rozbicia zamrożonych komórek tłuszczowych za pomocą fali uderzeniowej Z Wave PRO.

 

Co daje połączenie ZLipo z falą akustyczną?

Najnowsza procedura ZLipo to tak naprawdę połączenie kriolipolizy z falą akustyczną. Badania kliniczne udowodniły, że ZLipo wzmocniona falą ZWave PRO jest prawie 2 razy bardziej skuteczna niż klasyczna kriolipoliza.

Wspierający kriolipolizę zabieg falą uderzeniową rozrywa bowiem zamrożone błony komórkowe komórek tłuszczowych i w ten sposób uwalnia oraz upłynnia lipidy wypełniające komórki. Ułatwia to i przyspiesza eliminację uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu. Dzięki temu efekt zabiegu jest aż o 44% w stosunku do efektu podstawowego, co jest potwierdzone klinicznie.

Redukcja podskórnego tłuszczu sięga ok. 30-40%. Efekty ocieniamy też 3 razy szybciej! Nie po 3-6 miesiącach jak przy klasycznej kriolipolizie, ale po ok. 4-6 tygodniach. Tyle czasu bowiem zajmuje zmetabolizowanie lipidów i usunięcie zniszczonych komórek tłuszczowych.

Jakie są wskazania do kriolipolizy?

Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach:

 • Brzucha,

 • Wewnętrznej części ud,

 • Nad kolanami,

 • Bryczesów,

 • Ramion,

 • Pleców (fałdy pod linią stanika),

 • Boczków (tzw. klamki miłości)

 • Podbródka,
 • Męskiej klatki piersiowej (po stwierdzeniu lipomastii, czyli ginekomastii pozornej).

 

Efekty ZLipo & ZWave PRO

Połączenie kriolipolizy ZLipo z ZWave PRO w jeden zabieg zwiększa redukcję tkanki tłuszczowej do ok. 3-40%. To prawie dwa razy lepsze efekty niż te, które daje kriolipoliza bez wspomagania falą akustyczną. Dzięki synergii fali dźwiękowej i niskich temperatur podskórny tłuszcz znika też 3 razy szybciej niż po kriolipolizie pierwszej generacji.

Po ok. 4-6 tygodniach w obrazie USG widzimy:

 • Redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej o ok. 30-40% po pierwszym zabiegu,

 • Redukcję drugiego podbródka i lepiej zarysowany owal twarzy.

Kriolipoliza skutecznie i nieodwracalnie niszczy komórki tłuszczowe, znajdujące się pod skórą. Nie działa natomiast prewencyjnie. To znaczy nie zapobiega ponownemu odkładaniu się tłuszczu! Dlatego warunkiem efektów jest przynajmniej utrzymanie wagi z dnia zabiegu. Najlepiej jest jednak stosować lekką dietę, ograniczającą tłuszcze zwierzęce oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Czy zabieg ZLipo jest bolesny?

Kriolipoliza ZLipo raczej nie jest bolesna, ale możesz odczuwać zimno, zwłaszcza w pierwszych minutach zbiegu, dopóki zimno nie zadziała znieczulająco na receptory w skórze. Uczucie zassania bywa odczuwalne zwłaszcza w okolicach żeber, gdy wykonujemy zabiegi na brzuch. Dlatego na 2 godziny przed zabiegiem zrezygnuj z obfitych posiłków.

Przygotowania do kriolipolizy ZLipo

 • Kriolipoliza ZLipo w Contour Studio Wrocław zaczyna się od pierwszej fazy, czyli od pomiaru tkanki tłuszczowej za pomocą USG. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala nam przede wszystkim prawidłowo zaplanować terapię, kwalifikując Cię do zabiegu. Przyjmujemy, że zabieg możemy wykonywać u osób o grubości podskórnej tkanki tłuszczowej powyżej 1.4 cm.

 • Dzięki precyzyjnym pomiarom Ty także widzisz na monitorze USG, jakie są wymiary podskórnego tłuszczu w miejscu zabiegu. Możesz potem – po ok. 4-6 tygodniach – ocenić efekty zabiegu, także w urządzeniu USG.

 • Po zakwalifikowaniu do zabiegu najpierw prosimy Cię o zdjęcie odzieży z obszaru zabiegowego. Przed kriolipolizą ZLipo pracujemy też chwilę nad zmiękczeniem tkanek. W tym celu wykonujemy delikatny masaż limfatyczny lub rozgrzewamy ciało ciepłym ręcznikiem.

 

Jak wygląda zabieg kriolipolizy w Contour Clinic Wrocław?

 • Właściwa kriolipoliza ZLipo zaczyna się od przyłożenia do skóry maty przewodzącej zimno. Wyjmujemy więc przy Tobie z oryginalnego opakowania jednorazową matę wyprodukowaną przez Zimmer MedizinSysteme. Jest ona od razu pokryta żelem zabiegowym, którego formuła została także opatentowana przez niemiecki koncern Zimmer. Specjalistyczna mata wraz z żelem spełnia kilka funkcji. Po pierwsze zwiększa tempo przewodzenia zimna w głąb tkanek. Ale chroni też skórę przed nadmiernym wychłodzeniem, ryzykiem odbarwienia skóry itp. Dodatkowo zwiększa komfort kontaktu z niskimi temperaturami.

 • Do ułożonej na ciele maty przykładamy aplikator lub aplikatory, które zasysają fałd skórny lub fałdy skórne wraz z tkanką tłuszczową. Po ok. 2-3 minutach osiągamy temperaturę zabiegową. Czas całego zabiegu to ok. 60 minut w przypadku ciała i 45 minut, jeśli redukujemy tłuszcz zgromadzony na podbródku. Jednocześnie możemy przyłożyć dwie głowice i pracować w ten sposób szerzej nad jednym obszarem lub dwoma mniejszymi obszarami. W trakcie jednego zabiegu możemy wykonać w sumie aż 6 przyłożeń, jednak wtedy wydłużamy czas całej wizyty do ok. 3 godzin.

 • Po zakończeniu kriolipolizy ZLipo zdejmujemy apliaktor/-y i przystępujemy do kolejnej procedury z wykorzystaniem fali ZWave PRO, aby przyspieszyć i zwiększyć rozpad uszkodzonych komórek tłuszczowych. ZWave PRO za pomocą fal dźwiękowych rozbija zamrożone adipocyty. Działa też napinająco, a więc nie ma problemu luźnej skóry, która często zostaje po klasycznej redukcji tłuszczu. Ta część zabiegu także jest nieinwazyjna i bezbolesna, a więcej na temat ZWave PRO przeczytasz TUTAJ (link).

 • W przypadku kriolipolizy podbródka nie stosujemy fali akustycznej ZWave. Zamiast tego wykonujemy najpierw lekki masaż limfatyczny, a następnie intensywny masaż lipolityczny, który także mechanicznie rozbija skrystalizowany tłuszcz i przyspiesza rozpad uszkodzonych komórek tłuszczowych.

 

Postępowanie po zabiegu ZLipo

Dzięki połączeniu kriolipolizy z falą akustyczną ciało po zabiegu nie jest tak obrzęknięte, tkliwe i twarde. Różnicę między ZLipo o kriolipolizę starszych generacji zauważą osoby, które przechodziły już wymrażanie tkanki tłuszczowej innymi urządzeniami. Także masaż ręczny, który stosujemy w obszarze podbródka, sprawia, że ciało szybko rozgrzewa się, a zmrożone komórki tłuszczowe rozpadają.

Po zabiegu możesz czuć jednak tkliwość skóry. Ciało może być też zaczerwienione, a u niektórych osób, ze skłonnością do krwiaków, mogą pojawić się drobne wybroczyny lub siniaczki.

Bezpośrednio po kriolipolizie należy przede wszystkim pić dużo wody, stosować lekkostrawną dietę oraz zmorzyć aktywność fizyczną, chociaż w dniu zabiegu.

Zabiegi wspomagające ZLipo

W Contour Clinic Wrocław po zabiegu łączącym ZLipo z ZWave PRO zalecamy wykonanie przynajmniej dwóch zabiegów wspomagających – samą falą akustyczną ZWave PRO, aby zadziałać na większy obszar i osiągnąć silniejszy efekt wysmuklenia. Kriolipoliza redukuje bowiem miejscowe depozyty tłuszczu, np. na brzuchu czy wewnętrznych częściach ud. A falą akustyczną możemy zadziałać także na boczki, całą powierzchnię ud itd. Poza tym ZWave PRO to wielki pogromca cellulitu i dodatkowo napina wiotką skórę.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć napięcie skóry po kriolipolizie stosujemy także multipolarna radiofrekwencję Venus Legacy. Lifting termiczny RF skraca bowiem poluzowane włókna kolagenowe i zwiększa także syntezę nowego kolagenu. Skóra o luźnej strukturze zagęszcza się, obkurcza i napina. Terapię wiotkości możemy przeprowadzić nawet w 3 tygodnie, jeśli będziesz do nas przychodzić 2 razy w tygodniu.

Ile zabiegów ZLipo należy wykonać?

Po ok. 4-6 tygodniach oceniamy efekty w obrazowaniu USG i wtedy decydujemy, czy chcemy i czy możemy powtórzyć zabieg. Wszystko zależy tutaj od wyjściowej grubości tkanki tłuszczowej i od Twoich oczekiwań. Przyjmujemy, że podskórny tłuszcz o wymiarze poniżej 1.4 cm nie nadaje się już do redukcji.

Przeciwwskazania do wykonywania kriolipolizy ZLipo

Kriolipoliza ZLipo w Contour Clinic Wrocław, jak każdy zabieg estetyczny, wymaga przeprowadzenia kwalifikacji, w czasie której musimy sprawdzić, czy nie występują u Ciebie następujące przeciwwskazania.

 • Ciąża/karmienie piersią

 • Choroby układu krążenia

 • Choroby wątroby i nerek

 • Choroba nowotworowa

 • Nieuregulowana cukrzyca

 • Infekcja, egzema lub ostry stan zapalny w obszarze zabiegowym

 • Przerośnięte blizny w obszarze zabiegowym

 • Rozrusznik serca

 • Stale przyjmowane leki przeciwzapalne

 • Choroby skórne w obszarze zabiegowym

 • Zaczerwienienie skóry w miejscu zabiegu

 

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Moment.