Gabinet Kosmetyczny Contour Studio Logo

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne – dla kogo i jakie?

Peelingi chemiczne to dziś jeden z najbardziej popularnych, a równocześnie efektywnych zabiegów. Skóra po peelingu zawsze będzie świeża i pełna blasku – tak jak byśmy dopiero co wrócili z długiego, relaksującego urlopu. W zależności od składu i stężenia preparatów, różne może być działanie – powierzchowne, średnie lub głębokie. Po wykonaniu złuszczania głębokiego skóra potrzebuje kilku dni, aby wrócić na stare tory i się zregenerować. Jest wtedy podrażniona, łuszczy się, piecze. Ale to normalne – dzięki temu najlepiej się odnawia.

Peelingi chemiczne to remedium na wiele przypadłości skórnych – z powodzeniem stosowane są w przypadku przebarwień, trądziku, drobnych zmarszczek czy nadmiernej suchości i szorstkości skóry. Zabiegów nie wykonuje się latem – skóra po peelingu chemicznym nie może być narażona na działanie promieni UV.

{
Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

Peelingi chemiczne – na plamy i przebarwienia

Plamy, z którymi boryka się dziś wiele pacjentów, to duże wyzwanie – lubią nawracać, a skłonność do nich powoduje wiele czynników cywilizacyjnych (stres, zła dieta, niektóre leki i zioła w połączeniu ze słońcem). Aby z nimi walczyć skutecznie, potrzebne są nie tylko regularne wizyty w gabinecie, ale i odpowiednia pielęgnacja domowa ustalona przez kosmetolog. Gdy brakuje dyscypliny i uważności, wystarczy jedna ekspozycja na słońce i  problem powraca. Tendencja, niestety, przybiera na sile na starość. Osoby z grupy ryzyka już od lutego powinny stosować bezwzględnie preparaty z odpowiednim filtrem – zimą, wczesną wiosną i jesienią – filtr 30, a późną wiosną i latem – 50.

Do niwelowania przebarwień używa się najczęściej kwasu glikolowego, migdałowego i azelainowego lub roztworu Jessnera, czyli mieszaniny kwasów mlekowego, salicylowego i rezorcyny.

Na trądzik i zmęczenie

Jeżeli walczymy z trądzikiem, pomocny będzie peeling chemiczny kwasem salicylowym lub migdałowym. W przypadku trądziku różowatego dobre efekty daje kwas azalinowy. Aby odświeżyć i zregenerować twarz, stosuje się peeling kwasami AHA, np. cytrynowym, glikolowym czy mlekowym.

W nowoczesnej dermatologii i kosmetologii stosuje się mieszaniny różnych kwasów – wtedy peelingiem chemicznym z użyciem niższych stężeń można osiągnąć równie dobre, a czasem nawet lepsze efekty, a zabieg jest delikatniejszy dla skóry.

PEELINGI CHEMICZNE DermaQuestCena
Terapeutyczny Zabieg Dyniowy250 zł
Peeling Dyniowy400 zł
Peeling Vitamin C250 zł
Hibiscus Flower Mandelic Peel300 zł
Retinol C Infiusion Peel650 zł
Retexture Brite Peel400 zł
Jessner’s Peel400 zł
TCA (7%), BHA (2%) + Retinol (4%)300 zł
Nanofrax + Retinol (4%)300 zł
PEELINGI CHEMICZNE medi+dermaCena
DNA Recovery Peel160 zł
Retises Ct Yellow Peel250 zł

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Moment.