Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne – dla kogo i jakie?

Peelingi chemiczne to dziś jeden z najbardziej popularnych, a równocześnie efektywnych zabiegów. Skóra po peelingu zawsze będzie świeża i pełna blasku – tak jak byśmy dopiero co wrócili z długiego, relaksującego urlopu. W zależności od składu i stężenia preparatów, różne może być działanie – powierzchowne, średnie lub głębokie. Po wykonaniu złuszczania głębokiego skóra potrzebuje kilku dni, aby wrócić na stare tory i się zregenerować. Jest wtedy podrażniona, łuszczy się, a nawet czasem piecze. Ale to normalne – dzięki temu najlepiej się odnawia.

Peelingi chemiczne to remedium na wiele przypadłości skórnych – z powodzeniem stosujemy je w Contour Clinic w przypadku przebarwień, trądziku, drobnych zmarszczek czy nadmiernej suchości i szorstkości skóry. Teoria mówi, że zabiegów nie wykonuje się latem – skóra po peelingu chemicznym nie może być bowiem narażona na działanie promieni UV. I większości przypadków jest to prawda. Ale są zabiegi terapeutyczne, przypominające lekkie peelingi enzymatyczne, które możemy wykonywać przez cały rok, także latem. Są one wręcz wskazane – jako zabezpieczenie czy wzmocnienie skóry przed kontaktem ze słońcem. Najczęściej mają wtedy działanie nawilżające, antyoksydacyjne czy zabezpieczające przed przebarwieniami. Podtrzymują też efekty mocniejszych peelingów chemicznych, wykonywanych jesienią i zimą.

{
Uważamy, że piękno nie zawsze
musi boleć, a właściwie robimy wszystko,
by było bezbolesne.

Peelingi chemiczne – na plamy i przebarwienia

Plamy na skórze, z którymi boryka się dziś wiele osób, to duże wyzwanie – lubią nawracać, a skłonność do nich powoduje wiele czynników cywilizacyjnych (stres, zła dieta, niektóre leki i zioła w połączeniu ze słońcem). Aby z nimi walczyć skutecznie, potrzebne są nie tylko regularne wizyty w gabinecie, ale i odpowiednia pielęgnacja domowa ustalona przez kosmetologa. Gdy brakuje dyscypliny i uważności, wystarczy jedna ekspozycja na słońce i problem powraca. Tendencja, niestety, przybiera na sile w wieku dojrzałym. Osoby z grupy ryzyka już od lutego powinny stosować bezwzględnie preparaty z odpowiednim filtrem – zimą, wczesną wiosną i jesienią – filtr SPF 30, a późną wiosną i latem – SPF 50+.

Do redukcji przebarwień używa się najczęściej: kwasu glikolowego, kojowego, migdałowego i azelainowego lub roztworu Jessnera, czyli mieszaniny kwasów mlekowego, salicylowego i rezorcyny. Nowoczesne zabiegi włączają tu także aktywne formy witaminy C, kwas ferulowy, a także heksylorezorcynol, peptydy rozjaśniające oraz ekstrakty z grzybów shitake, morwy białej, mącznicy lekarskiej, lukrecji czy lilii białej.

Na trądzik i zmęczenie

Jeżeli walczymy z trądzikiem, pomocny będzie peeling chemiczny kwasem salicylowym, glikolowym, kojowym lub migdałowym oraz z różnymi stężeniami retinolu. W przypadku trądziku różowatego dobre efekty daje kwas azelainowy. Aby odświeżyć i zregenerować twarz, stosujemy w Contour Studio peelingi kwasami AHA, np. cytrynowym, glikolowym czy mlekowym.

W nowoczesnej dermatologii i kosmetologii wykorzystuje się mieszaniny różnych kwasów. Wtedy peelingiem chemicznym z użyciem niższych stężeń możemy osiągnąć równie dobre, a czasem nawet lepsze efekty, a zabieg jest delikatniejszy dla skóry.

Dlaczego peelingi odmładzają?

Peelingi chemiczne działają na wiele problemów starzejącej się skóry. Zawierają wtedy wyższe stężenia kwasów AHA i BHA, dzięki czemu wywołują intensywną regenerację. Działają silnie rozjaśniająco na przebarwienia, hamując skłonność skóry do nadmiernej produkcji melaniny. Zwiększają też jędrność skóry, dzięki czemu mogą być stosowane na głębokie zmarszczki i bruzdy. Wśród peelingów odmładzających prym wiodą peelingi na bazie retinolu lub innych pochodnych witaminy A. Łączymy je z peptydami, komórkami macierzystymi, witaminą C, kwasem ferulowym. Dla większej przebudowy naskórka i wygładzenia cery łączymy peelingi anti-aging z mikronakłuwaniem typu Derma Pen lub Nanofrax. Co prawda trzeba się wtedy liczyć z silniejszym podrażnieniem i kilkudniową rekonwalescencją, ale za to efekty są spektakularne.

Wskazania do peelingów

Peelingi wykonywane w Contour Studio działają na następujące potrzeby i problemy skórne:

  • Łojotok, cera mieszana, przetłuszczająca się
  • Zaskórniki, trądzik pospolity
  • Trądzik różowaty, rumień
  • Skóra odwodniona
  • Nadmierne rogowacenie
  • Ziemista i szara cera
  • Utrata jędrności i wiotkość skóry
  • Nadmierna pigmentacja, przebarwienia, melasma
  • Skóra sucha, podrażniona, o zaburzonej równowadze wodno-lipidowej
  • Zmarszczki i bruzdy
  • Cienie i zmarszczki pod oczami
  • Rozstępy i blizny
  • Objawy fotostarzenia

Jak przygotować się do peelingu?

  • Nie opalaj się przed peelingiem. Większość peelingów wykonujemy bowiem na skórę, która jest pozbawiona świeżej opalenizny. Wyjątkiem są tutaj posłoneczne zabiegi terapeutyczne, które działają w trybie SOS. Stosuje się je wręcz na świeże fotouszkodzenia po opalaniu. Mają w składzie przede wszystkim różne formy witaminy C, kwas ferulowy oraz lipidy odbudowujące uszkodzoną barierę naskórka.
  • Na 14 dni przed peelingiem nie wykonuj depilacji, elektrolizy, woskowania, mechanicznych peelingów. Odstaw kremy z wysokimi stężeniami retinolu.
  • Na tydzień przed zabiegiem zrezygnuj z pielęgnacji na bazie kwasów AHA i BHA oraz pochodnych witaminy A.
  • Dla zwiększenia efektów terapeutycznych proponujemy wcześniej zabiegi nawilżające: mezoterapie, mikronakłuwanie).

Jak wygląda zabieg?

Każdy peeling ma swoją procedurę. Generalnie zabieg polega zawsze na nałożeniu na skórę ściśle określonych mieszanek substancji aktywnych na bazie kwasów o różnym stężeniu i pH. Skład peelingów dopasowany jest więc do różnych potrzeb skóry, a kosmetolog – analizując jej stan – dobiera najlepsze terapie. Poszczególne preparaty nakładane są na twarz, szyję, dekolt czy plecy po oczyszczeniu skóry. Mogą mieć formę maski, żelu lub roztworu. Czasem nakładane są warstwowo, mogą, ale nie muszą wymagać neutralizacji. Substancje aktywne zostają na skórze od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Niektóre składniki peelingów zmywasz nawet samodzielnie – dopiero po powrocie do domu. Po zabiegu skóra jest zabezpieczana kremem z wysokim filtrem. 

Jak dbać o skórę po peelingu?

Podstawowe zalecenie to wysoka ochrona przeciwsłoneczna. Po peelingach stosujemy kremy z filtrem SPF 50+. Dbamy też o odpowiednie nawilżenie. Nie wszystkie peelingi wywołują widoczne złuszczanie. Jeśli jednak łuszczenie występuje, ograniczamy się do dobrego nawilżania skóry. Bezwzględnie nie wolno odrywać łuszczących się skórek, może to prowadzić do przebarwień, nadkażeń, blizn itp. Nasze doświadczenie jest takie, że łuszczenie jest mniej widoczne, gdy dobrze nawilżamy skórę. Nie polecamy natomiast fluidów i pudrów – kolorowy i ciężki makijaż tylko podkreśla łuszczenie.

Ile peelingów powinnam zrobić?

Najlepsze efekty dają peelingi wykonywane w seriach. Kosmetolog Contour Studio ułoży dla ciebie odpowiednia terapię, dopasowaną do cyklu regeneracji naskórka oraz do potrzeb twojej skóry. Jako specjaliści od peelingów często układamy terapie złożone z kilku rodzajów peelingów. W ten sposób osiągamy najlepsze efekty, skóra po serii zabiegów jest gładka, odmłodzona, pełna blasku.
Nie powiemy ci dokładnie, ile to będzie zabiegów. Ważna jest tutaj także odpowiedź skóry, którą widzimy po pierwszym zabiegu: czasem wystarczą 2-3 peelingi, w niektórych przypadkach wykonujemy z kolei nawet 10 peelingów co 7-14 dni. Nie polecamy natomiast fluidów i pudrów – kolorowy i ciężki makijaż tylko podkreśla łuszczenie.

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Peelingi Dermaquest

wybierz peeling dla siebie

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.