Gabinet Kosmetyczny Contour Studio Logo
Zaznacz stronę

Peeling Dyniowy DermaQuest

Peeling Dyniowy DermaQuest – dla skór problematycznych i z trądzikiem

Peeling Dyniowy to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w Contour Studio, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ten peeling enzymatyczno-chemiczny szczególnie dobrze działa na skóry problematyczne, które mają przewlekłe problemy z trądzikiem, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Włączamy go do terapii trądziku młodzieńczego oraz osób dorosłych. Co ważne, nie tylko wywołuje złuszczanie, ale przede wszystkim normalizuje pracę gruczołów łojowych, redukuje łojotok oraz balansuje mikroflorę bakteryjną, zmniejszając skłonność skóry do infekcji. Ograniczenie namnażania bakterii jest bardzo ważne w terapii trądziku. Podobnie ja działanie przeciwzapalne, za pomocą którego zabieg ten ogranicza powstawanie przebarwień potrądzikowych i rozjaśnia te istniejące.

Peeling Dyniowy jest też polecany dla skór dojrzałych, także takich które mają objawy fotostarzenia (przedwczesne zmarszczki, przebarwienia, stres oksydacyjny). Dzięki aktywnym formom witaminy A, w tym za sprawą czystego retinolu (4%), Peeling Dyniowy pobudza intensywne namnażanie włókien kolagenowych i elastynowych. Daje to ujędrnienie i wzrost elastyczności skóry. Peeling Dyniowy wykonujemy głównie od września do maja – w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu.

Efekty:

  • Zmniejszenie łojotoku
  • Redukcja zaskórników, krost i zmian zapalnych
  • Obkurczenie ujść gruczołów łojowych (porów skóry)
  • Ujędrnienie skóry (retinol pobudza produkcję kolagenu i elastyny)
  • Rozjaśnienie przebarwień pozapalnych i wyrównanie kolorytu
  • Działanie antybakteryjne i przeciwzapalne
  • Regulacja pracy gruczołów łojowych
  • Przywrócenie skórze prawidłowej mikroflory
  • Odmłodzenie skóry poprzez jej silną przebudowę

Główne składniki aktywne:

miąższ z dyni z prowitaminą A (40%), probiotyki zawarte w ekstrakcie z dyni, retinol (4%), witamina C (10%), witaminy B1, B2, B6, PP, kwas glikolowy (10%), kwas mlekowy (10%), kwas salicylowy (5%), kwas kojowy (5%), kwas azelainowy (10%)

Rejestracja
telefoniczna

+48 535 882 600

Rejestracja
Online

Rejestruj się wygodnie on-line poprzez portal Booksy.