Gabinet Kosmetyczny Contour Studio Logo

Lustereczko powiedz przecie… Pamiętacie tę bajkę?

To opowieść o odkrywaniu naturalnego piękna, która przywołuje lata beztroski. Czasami jednak złe zaklęcie sprawiało, że na szkle pojawiała się rysa. Brzdęk! I czar pryskał. Trądzik – bolączka nastolatków, które pozostawiło nie tylko nieprzyjemne wspomnienia, ale często, także w dorosłym wieku nadal stanowi prawdziwe utrapienie zostawiając ślady, które dyskretnie próbujemy ukryć. Dzięki nowoczesnym metodom można dziś skutecznie walczyć z trądzikiem, ale także znacznie ograniczyć jego skutki z przeszłości.

Jednym z zabiegów jest Oxybrazja, wskazana właśnie dla osób z cerą trądzikową lub bliznami po trądziku. Bezbolesna terapia wykonywana jest m.in. w CONTOUR STUDIO Kosmetologia Estetyczna we Wrocławiu. Piszemy o niej TUTAJ.

Oczywiście istnieje mnóstwo preparatów, które można kupić nawet bez recepty, jednak czy są skuteczne? Czy nie zaszkodzą? Reklamy przygotowane przez sprytnych specjalistów od marketingu skutecznie przyciągają uwagę. Dawniej reklamowane i sprzedawane masowo środki zawierały związki siarki, które – to fakt – działały niemal natychmiastowo, ale… ich zapach był wręcz drażniący, a co ważniejsze, oddziaływały nie tylko na punkty zapalne, lecz na cała skórę i miały działanie podrażniające. Dziś tzw. siarkę strąconą, będącą jedynie składnikiem płynów sprzedawanych w aptece na podstawie recepty, zastąpiły żele, emulsje i kremy mające w swoim składzie zupełnie inne – łagodniejsze dla cery a zarazem skuteczniejsze związki chemiczne. Wiele z nich można kupić bez recepty, ale… czy ww zalewie produktów pseudoleczniczych oraz szerokiej palety leków warto eksperymentować narażając się na nieprzewidziane skutki i niepotrzebnie wydawać pieniądze? Oczywiście, że nie. Lepiej skorzystać z doświadczenia i wiedzy specjalisty.

Dobry kosmetolog określi, jaką mamy cerę – czy jest to cera sucha, tłusta czy może mieszana. A następnie zdecyduje, które rozwiązanie będzie najlepsze. Sposobów jest wiele, każdy jednak powinien być wybrany indywidualnie po wcześniejszych konsultacjach i badaniu. Czy będzie to jeden z peelingów, czy może mezoterapia lub czyszczenie manualne, a może terapia przeciwtrądzikowa retinoidami? Ta ostatnia jest obecnie bardzo popularna, mówi się już nawet o tym, że w leczeniu trądziku nastała „era retinoidów”. I rzeczywiście, retinoidy są w tej walce bardzo skuteczne. Tyle że nie mogą być stosowane bez odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji, bo choć stosowanie zewnętrzne nie przynosi zbyt wielu skutków ubocznych, to stosowanie ich doustnie – a to może być konieczne – powinno być zaplanowane przez specjalistę, by nie spowodować przykrych działań niepożądanych.